MASAŻ KLASYCZNY, RELAKSACYJNY


Centrum FIZJAN w Bydgoszczy, oferuje Państwu masaż klasyczny. Jest to lecznicza metoda relaksacyjna. Wykorzystywane są w niej techniki głaskania, rozcierania, ugniatania i oklepywania. Powodują one rozgrzanie masowanych miejsc, a co za tym idzie rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi przez mięśnie. Umożliwia to zwiększenie dopływu tlenu do komórek oraz szybsze usuwanie zbędnych produktów przemian zachodzących w mięśniach. Poprawiana jest elastyczność i wytrzymałość ścięgien i aparatu więzadłowego, a co za tym idzie wzrasta ruchomość stawów, a ryzyko kontuzji zostaje zmniejszone. Zwiększony przepływ krwi w obwodowych częściach ciała ma bardzo korzystny wpływ na pracę serca i nerek.

Masaż oddziałuje również na skórę usuwając obumarłe komórki naskórka, łój i pot, co powoduje rozszerzenie porów i poprawę dotlenienia skóry. Poprzez pobudzenie sieci naczyń włosowatych skóra jest bardziej odżywiona i uzyskuje właściwe napięcie i elastyczność. Poza miejscowym oddziaływaniem podczas masażu pobudzany zostaje układ nerwowy , który koordynuje działanie wszystkich narządów i układów w ciele człowieka.

Dodatkowo efekty zabiegu mogą zostać spotęgowany poprzez wykorzystanie, m.in. świec do masażu ciała, wykonanych z naturalnych składników (zastosowanie płynnego wosku powstającego w wyniku roztopienia świecy), peelingu do ciała powodującego wygładzenie i odświeżenie skóry, kremu do masażu antycellulite- wyszczuplającego, zapobiegającego powstawaniu i rozwojowi „skórki pomarańczowej”, olejku relaksującego ayurweda zapewniającego niezwykłe doznania aromaterapeutyczne i innych.

Więcej